Strona achiwalna
aktualna strona prowadzona pod adresem
https://www.gov.pl/web/po-warszawa-praga


Komunikat w sprawie zatrzymań w związku ze zleceniem zabójstwa i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu żony prokuratora, sędziego i małego świadka koronnego

Komunikat w sprawie zatrzymań w związku ze zleceniem zabójstwa i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu żony prokuratora, sędziego i małego świadka koronnego

2021-04-29 08:38 przez Katarzyna Skrzeczkowska

W dniu 09 lutego 2021 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Krzysztofa U. pseudonim Fama winnym podpalenia na zlecenie konkurencji klubu przy ul. Foksal w Warszawie, a także winnym usiłowania i dokonania rozbojów, pobić, porwań oraz kradzieży i skazał go na 25 lat pozbawienia wolności. To nie koniec. Prokuratura ustaliła, że jeszcze w czasie trwania procesu prokurator oskarżający w procesie i sędzia wydający wyrok oraz świadek znaleźli się na celowniku przestępców.

W dniu 27 kwietnia 2021 roku na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa -Praga w Warszawie funkcjonariusze Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji dokonali zatrzymania Krzysztofa U., Oskara U., Marcina K., radcy prawnej Agnieszki M. i jej męża również radcy prawnego. Ma to związek z postępowaniem dotyczącym zlecenia zabójstwa małego świadka koronnego oraz żony prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie, obecnie delegowanego do  Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie, a także zlecenia ciężkiego uszkodzenia ciała sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie, który wydał wyrok w sprawie Krzysztofa U.

Zatrzymanym mężczyznom w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie przedstawiono zarzuty podżegania oraz pomocnictwa do zabójstwa, a także podżegania i pomocnictwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  Zatrzymanej radcy prawnej przedstawiono zarzut  bezprawnego utrudniania prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztw, a jej mężowi posiadanie bez pozwolenia wielu sztuk amunicji.

Po wykonaniu z ich udziałem czynności prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa –Praga w Warszawie wystąpił do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi- Północ w Warszawie z wnioskiem o zastosowanie wobec wszystkich podejrzanych izolacyjnych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Sąd w całości przychylił się do wniosku Prokuratury.

Za podżeganie do zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wróć