Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Komunikat w sprawie zawieszenia przyjęć interesantów w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim

2020-03-15 11:49

W związku z opublikowaniem w Dzienniku Ustaw rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 informuję, iż począwszy od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania zawieszone zostają przyjęcia interesantów w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, zarówno w ramach dyżuru Kierownictwa Prokuratury Rejonowej, jak również w celu załatwienia bieżących spraw. W sprawach pilnych (odbiór dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia pochówku) bądź terminowych, proszę o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pr.ndmazowiecki@warszawapraga.po.gov.pl bądź pod nr telefonu 22 765 70 00, celem wyznaczenia terminu spotkania.

Więcej...

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim

2020-02-21 09:32

W związku z obchodami Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem informuję, że w dniach od 21 lutego do 28 lutego 2020 roku prokuratorzy i asystenci z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim pełnić będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 15:30 dyżury, w celu bezpłatnego udzielania osobom pokrzywdzonym przestępstwem informacji o przysługujących im uprawnieniach.

Więcej...

Sprawca wypadku drogowego skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności

2019-09-04 09:47

Wyrokiem z dnia 30.08.2019r Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim II Wydział Karny uznał oskarżonego Grzegorza K. za winnego popełnienia przestępstwa z art. 177 § 2 kkw zw. z art. 178 § 1 kk w zb. z art. 178a § 1 i § 4 kk oraz przestępstwa z art. 244 kk, skazując go na karę łączną 7 lat pozbawienia wolności oraz orzekając wobec niego środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd orzekł również na rzecz pokrzywdzonej, nawiązkę w wysokości 50.000 złotych.

Więcej...

Pięć osób aresztowanych do sprawy kradzieży samochodów

2019-04-03 11:47

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim za sygn. PR 1 Ds. 310.2019 prowadzi śledztwo wspólnie z Wydziałem do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji w Warszawie dotyczące kradzieży samochodów na terenie powiatu nowodworskiego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu na terenie powiatu legionowskiego. Dzięki wytężonej pracy funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową w dniu 1 kwietnia 2019 roku na polecenie prokuratora w/w funkcjonariusze zatrzymali 6 podejrzanych, tj. Patryka M., Mariusza Rz., Wojciecha W., Pawła K., Mateusza G. oraz Kamila N. Podejrzani Patryk M. i Mateusz Rz. stanęli pod zarzutem popełnienia dwóch czynów, tj. usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu marki FORD o wartości 220 tys. zł oraz kradzieży 3 samochodów marki Fiat o łącznej wartości ok. 420 tys. zł. Podejrzani Kamil N., Wojciech W. i Mateusz G. stanęli pod zarzutem kradzieży 3 samochodów marki Fiat o łącznej wartości ok. 420 tys. zł, natomiast podejrzany Paweł K. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu marki FORD o wartości 220 tys. zł. Wobec podejrzanych Patryka M., Mariusza Rz., Wojciecha W., Pawła K. oraz Mateusza G. w dniu 2 kwietnia 2019 roku skierowano wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, które zostały w całości przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim tego samego dnia uwzględnione. Podejrzany Kamil N. został zaś osadzony w Zakładzie Karnym do odbycia kary pozbawienia wolności. Śledztwo ma charakter rozwojowy, aktualnie badane są inne podobne przestępstwa mające miejsce na terenie województwa mazowieckiego i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za zarzucane im przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Więcej...